Minu kolmas üheteistkümnega jaguv sünnipäev

Täna oli minu kolmas üheteistkümnega jaguv sünnipäev. Oli väga tore päev.

Mõned asjad loksusid juba eile paika. Näiteks õnnestus Euroopa Kliima Ühtlustamise Komisjonil saata pisut suvesooja ka Inglismaale, millest jätkus tänasekski. Samuti kutsusime hommikul kiirabi ning toimetasime mu kliendi haiglasse. Seega algas pidu juba õhtul haiglast tulles, kui kliendi 86-aastane puujalaga kõbus inglise härrasmehest abikaasa arvas, et õhtuse töö puudumisel võiks ma endale klaasi viskit või dzinni lubada(otsustasin siiski Baileyse kasuks).

Ja täna oli mul vaba päev nii ehk nii. Ennekuulmatu selle töö puhul! Esimesed  õnnitlused jõudsid minuni Uus-Meremaa kodanikult, aga Kalymnose saarelt Kreekas .  Ja siis tuli riburada palju teisi toredaid õnnesoove, mis päevale ainult värvi lisasid.  Kuigi aknast vaadates oli päeval juba värvi küll

Suur tükk kooki söödud, istusin autosse, panin Neil Diamondi(mitte, et oleks fänn, aga muid plaate ei olnud) üürgama ning töristasin kitsaid rohelisi tunneleid mööda mere äärde. Kohalikud maanteed on sageli kitsad kahesuunalised teed, kus kahelt poolt puud keskele katuseks kokku ulatuvad. Devoni krahvkonnas on armsaid mereäärseid linnakesi jalaga segada, täna oli kord Ilfracombe´i käes. Vaatasin linna ja jalutasin rannikul ning arvan jätkuvalt, et inglise linnades ja maastikus on rohkelt inglaslikku sharmi.

 

Burger friikartulitega kõlas rahvusköögi sünnipäevatervitus, samas kui mina üritasin hostelit pidava kanadalannaga juttu vesta. Hostelis sain möödaminnes ka oma järgmise nädala lennupiletid välja printida. Siiani tööd tegeva härra 86-aastase abikaasa kodukontor   põhineb märkmikul, paberil ja sulepeal. Printida seal ei saa.

Et süda liialt ei valutaks olin lubanud vabale päevale vaatamata õhtul haiglast läbi käia. Päevaga kogunenud õnn, kaasatoodud värsked puuviljad ning tükk kooki avaldasid mõju ning lahkudes oli klient juba peaaegu terve! Koju ei lasta teda siiski enne teisipäeva (halvatud, rinnavähi läbi teinud kliendil on põiekivi, mida südame puudulikkuse tõttu ei kannata opereerida ning mis põhjustab sagedasi põiepõletikke, juhuks kui te oma tervise üle kurdate).

Koju tulles õnnitles rahvusköök teist korda, seekord oli lauluks ´Fish and Chips`. Oleks võinud veel alla linna kontserdile minna, aga päike ja tuul olid oma töö teinud. Oli tore päev! Aitäh teile!

NB! Sellist tähtsat sünnipäeva ei saa siiski tähistamata mööda lasta, seega on plaanis suurjooneline üle-eestiline tulepidu (22.-25.juuni) ning selle raames meeletu reis, et kontrollida vanaduse astet kontides.

Tuld on plaanis nautida 22. juunil Madisel(Padise)-23.juunil Mõisakülas(millele raames võiks täituda minu ammune unistus – juua tassike kohvi Mõisakülas! NB! Kohviku puudumisel keedame kohvi linnavalitsuse ees priimusel)-24. juunil Missos-25. juunil Moldovas(lõkkeõhtu, alternatiivseks paigaks Aa rand)-26. võib lõpetuseks Moskvas või Maiasmokas rahulikult tassi teed lürpida, kui kohvist juba küll on. 

Kallid kaaskondlased, olete igati oodatud sel teekonnal kaasa lööma, tervel või osaliselt, teel või alg-, lõpp- ja vahepunktides, kuidas aga paremini klapib ja sobib. Autoga on selle marsruudi läbimine lihtne, rattaga kisub spordiks, ühistransport tundub kõige meeleolukam, kuid loomulikult on kõik variandid lubatud.

Jaanitulel näeme!

 

Rubriigid: elu, Inglismaa, töö. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Minu kolmas üheteistkümnega jaguv sünnipäev

 1. t ütles:

  siinkohal ka minu õnnesoovid (tagantjärele) ja tänud kutse eest! näis, kas näkkab ka.

  ps. inglismaa on väga ilus sinu piltide järgi.

 2. t ütles:

  ahjaa, selle t taga peitub tiina gonzalez

 3. Andres ütles:

  Surun käppa ja soovin hääd-tugevat tervist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s