Taas vaba/ Retour à la liberté/ Free again

Juhtunud on nii mõndagi, aga vihmaseid pärastlõunaid on nappinud, neid tuleb ette ainult nädalavahetusel ning siis ei saa vihmast hoolida, eriti kuna ma olin nõustunud töötama kuuel päeval nädalas. Seega algas laupäev väikese hommikuse matkaga Jura mägedes. Kurikuulus kohalik põhjatuul oli ootamatult toonud sügise ning vihma ja udu kohalolek tagas rahuliku omaette olemise. Peale kelli kolistavate lehmade ei kohanud ma kedagi. Märja, külma ja rahulolevana jõudsin autosse, et vurada orienteerumise starti. Kuna olin piisavalt vara kohal, siis valisin siiski sama raskusastme kui eelmiselgi korral ja pärast arvukaid asjatuid vigu, suutsin kõik punktid üles leida ning platseerusin 18 startinu ja 14 lõpetaja hulgas 8. kohale, seega päris lootusetu ei ole, aga arenguruumi on veel väääga palju. Avastasin, et vihmaga orienteerumine on üks suur nauding, ei hakka liialt palav ning kõik need lombid ja mudaaugud, mis lapsepõlves olid keelatud, on nüüd lausa kohustuslikud. Pealegi oli sel korral kohati väga kaljurahnune maastik ning kui kaardil oli 3 suurt kivi, siis looduses oli neid vähemalt 7 ning siis tuli sõna otseses mõttes otsida, millise taha punkt on peidetud. Kolmas komplekt kuivi riideid ning päev veeres õhtusse järgnenud meelelahutusprogrammiga.

Pühapäeva hommik üllatas mind töö kaotamisega. Pereisa kutsus vestlusele, teatas, et temal on vaja seoses börsi langusega rohkem töötada ning neil on vaja ka kedagi, kes rohkem töötaks ehk siis 7 päeva nädalas. Kuna nad minu seisukohti teadsid, siis ei tekkinud isegi mitte arutelu, kas ma jään või ei jää. Väike kompensatsioon ja lennupilet ning hopp nädala pärast koju tagasi! Mis seal salata, pigem suur rõõmusõnum kui kurvastav teade. Küll leidub uus ja parem koht!

Esmaspäevane täiskuumatk oli jätkuvalt karges põhjatuules ning ülevalt Jura mäeharjalt võis näha lisaks kuu peegeldusele Genfi järvel lõputut tuledemerd ümber järve. Enamik neist istus kodudes teleka ees ning ei teadnudki, et on täiskuu. Teiselpool Jurat paistsid vaid üksikud õrnad tuled ja kuigi ka seal on asulaid, siis olid nad ilmselt kõik tuled ära kustutanud, et kuuvalgel teleka ees istuda.

Veel viimased tööpäevad kuni laupäeva pärastlõunani mööda saata (kahjuks jääb seetõttu orienteerumata) ning siis on suur vabadus jälle käes! Võib juhtuda, et septembri lõpus/oktoobri alguses olen taas mõneks ajaks Eestis.

Il est passé des choses, mais il a manqué des après-midis pluvieux. Il y en a seulement en weekend et là il faut sortir malgré la pluie, surtout si on travaille 6 jours sur 7. Samedi matin a commencé avec une petite rando à la Dole. Avec la bise il faisait pas chaud et au grace de la pluie et du brouillard je n´étais pas gené par les foules. Il n´y avait personnes sauf les vaches avec ces cloches produisant une bruit cacophonique. Mouillée, gelée et contente je suis arrivée à la voiture pour partir à la course d´orientation. Comme je suis arrivée assez tot, j´ai osé de choisir le meme parcours que la dernière fois et après les nombreux fautes assez betes, j´ai fini de trouver tous les controls et de terminer 8eme parmi 18 qui ont commencé et 14 qui ont fini. C´est pas désespérant, mais il en a du progrès à faire. J´ai découvert que la course d´orientation sous la pluie c´est super cool, on a jamais trop chaud, en plus on peut traverser toutes les flaques et trous de boue qui nous étaient interdit en enfance. Il y avait pas mal des blocs sur le terrain (sous Salève) et si sur la carte il y en avait marqué 3 sur le terrain il y avait au moins 7 et il fallait vraiment chercher derrier lequel le control se cache. Et puis un peu de culture dans l´après-midi pour bien rempli la journée.

Dimance matin a commencé avec un surpris. Le père de la famille m´a annoncé que avec la chute de marché americain il doit travailler beaucoup plus et ils ont besoin quelqu´un pour travailler 7/7. Comme ils connaisaient mes points de vue, il n´y avait meme pas de discussion qui suivait. Une petite compensation, le billet de retour et hop! à la maison dans une semaine.

Ca m´a rendu plutot heureuse que triste. Je peut trouver que du mieux!

La rando de pleine lune de lundi était toujours super cool(la bise était encore là:)). Depuis la haut on a vu le reflet de la Lune sur le lac et enormement des lumieres dans tout le bassin lemanique. La plupart des gens étaient devant la télé sans savoir qu´il y avait la pleine lune. L´autre coté du Jura il y avait seulement quelques rares lumières, pourtant il y en a des villages aussi, mais probablement ils ont etteint toutes les lumières pour regarder la télé à la pleine lune.

Encore quelques derniers jours jusqu´à samedi après-midi(pas d´orientation du coup) et puis la liberté de nouveau! Probablement je vais faire un petit tour en Estonie fin septembre-debut d´octobre et j´essaie de revenir.

The things have been happened, but the rainy afternoons have been missing. They come only in weekends and then one have to do something even with rain specially when it´s the only day-off per week. Saturday morning started with a little hike in the Jura mountains. With local famous north wind it was rather chilly and due to rain and blizzard i didn´t meet the crowds up there, just some cows ringing their bells. Wet, cold and happy i returned to the car to drive to the orienteering start. As i arrived quite early i deared to choose the same level as last time and after many useless mistakes i found all the controls and i finished on 8th place among 18 starters and 14 who have finished the race. I found out that orienteering in the rain is something really cool, you never too hot, also all the puddles and muddy places that were forbidden during the childhood are now rather compulsory. There were quite many big rocks around and when in the map there were marked 3 of them, there were at least 7 in real, so it really looked like hide and seek to find the controls between these rocks. The day was ended up with little cultural programm.

Sunday morning started with little surprise. The head of the family annonced that due to the market situation he must be work much more and they will need somebody to work 7 days per week. As they knew my opinion, we didn´t even have a discussion about, just little compensation, return ticket and back home after one week. It made me rather happy than sad, i can find only better:)

The full moon hike on Monday was very cool as well(the north wind was still blowing)). From the top of the mountains we saw the nice moon light reflecting on Leman lake and all the basin was covered with lightes of cities, most of the people were sitting in front of their tvs without knowing that there was a full moon. In the other side of Jura we saw only some few lights even there are villages as well, but probably they had turned off all of them to watch tv in the moonlight.

Some more days till saturday afternoon(no orienteering unfortunately) and then the liberty again! I probably make a little visit to Estonia before starting a new job.

Rubriigid: orienteerumine, Shveits, täiskuu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s